Szczurki - czytam, myślę i główkuję
4-6 lat


 

Wykorzystaj ten wiek swojego malucha, ponieważ jego umysł powinien być w tym wieku wszechstronnie stymulowany!

Dzieci wykonując doświadczenia naukowe oraz uczestnicząc w fascynującej zabawie w czytanie z pasją odkrywają świat książki, nauki i wiedzy.

Twój maluch rozwinie swój niezwykły potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu: • Zabawa w czytanie to coś, czego Twoje dziecko nie doświadczy w przedszkolu. Wykorzystując dziewięć specjalnie przygotowanych książeczek pokażemy Twojemu maluchowi, jak się bawić z wyrazami, dzięki czemu szybko nauczy się czytać.

 • Eksperymenty – W trakcie zajęć, wykonujemy wraz z dziećmi wiele eksperymentów naukowych, które wyjaśniają im różne ciekawe zjawiska chemiczne i fizyczne, z którymi często stykają one się na co dzień.

 • Pewne siebie dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę nauczymy Twoje dziecko współpracy i radzenia sobie z problemami.

 • Przygoda na bezludnej wyspie to gra fabularna podczas, która spaja cały kurs. Dzieci bawią się w podróżników. Na tajemniczej wyspie odnajdują klucz. Tak rozpoczyna się ich podróż w czasie i przestrzeni…

„Umiem coś ekstra!” - świat literek, wyrazów, czytania

Podczas zajęć, dzieci stawiają również swoje pierwsze kroki na „ścieżce czytania”. Poprzez gry i zabawy mali odkrywcy poznają znaczenia wyrazów i czytają swoje pierwsze książeczki.  Wykorzystujemy naukę czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego. Twoje dziecko nawet nie poczuje, że się czegoś uczy, ponieważ cały czas będzie się bawić i eksperymentować. Zajęcia są tak skonstruowane, że dziecko będzie doświadczać i przeżywać treść tego, co uczy się czytać. Książeczki opisują przygody dzieci, dlatego uczą się one czytać chętnie i z pasją.

Nauka czytania w tym wieku daje przedszkolakom poczucie, że potrafią „coś ekstra”. Jest to również doskonałe i bezstresowe przygotowanie do nauki w szkole.

Nowe umiejętności przychodzą dzieciom w sposób naturalny - jakby “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier. Dzięki temu chętniej sięgają po książki – widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie. A to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację.

“Odważni jak lwy”

Okres przedszkolny to również czas rozwoju emocjonalnego i społecznego. “Odważni jak lwy” to stosowana przez nas sprawdzona metoda gier, dram i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony. Pomaga to nawiązywać dzieciom lepsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy, oraz kształtuje postawę „poradzę sobie!”. Dzieci mają możliwość w różny sposób wyrazić siebie i głębiej uświadomić sobie swoje własne „ja”. Malują swój herb, będąc rycerzami, tworzą swój talizman w Afryce, czy przybierają indiańskie imię a Ameryce.

Przedszkolaki uczą się rozpoznawania swoich emocji i wyrażania ich. Na zajęciach umożliwiamy działania twórcze, które ujawniają i rozwijają talenty dzieci.

Dziecko zadowolone z siebie staje się bardziej otwarte i i pewne siebie.

Eksperymentarium i wiedza o świecie wokół nas

Świat wokół naszych małych podróżników staje się fascynującym labolatorium chemicznym i miejscem odkrywania praw fizyki. Dzieci gotują wodę w kopercie, wywołują Dżina z butelki i wiele innych...

Pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata. Maluchy rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I – co najważniejsze – bardzo to polubi!

Dzięki wiedzy, którą zdobywają „mali podróżnicy”, mogą oni pomóc mieszkańcom różnych kontynentów, którzy w zamian wskazują drogę ich dalszej wędrówki. To sprawia, że nauka staje się świetną zabawą, a mali odkrywcy rozwijają się poznawczo dzięki zdobywaniu wiadomości znacznie wykraczających tematyką poza program przedszkolny.

Mały odkrywca staje się podróżnikiem i odkrywa świat!

Program „Przygoda na bezludnej wyspie” jest logicznie skonstruowaną grą przygodową. Dzieci wcielają się w postacie podróżników, którzy znaleźli się na tajemniczej wyspie. Tam znajdują klucz, który rozpoczyna ich niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Mali odkrywcy odwiedzają różne kontynenty i poznają kulturę oraz obyczaje żyjących tam ludzi.

Dlaczego warto?

 • Twoje dziecko ma w sobie mnóstwo pasji i entuzjazmu – szkoła nie powinna tego tłamsić.

 • Podczas 26 cotygodniowych spotkań Twoje dziecko odkryje radość uczenia się i samodzielnego zdobywania wiedzy – tak potrzebną w starszych klasach.

 • To jednak nie wszystko. W ramach programu mamy też warsztaty dla rodziców (każdy trwa 2 godziny). Dowiesz się, jak najbardziej efektywnie stymulować rozwój Twojego dziecka w domu. Przedszkole to tylko początek jego Wielkiej Drogi - pomóż swojemu dziecku wkroczyć na nią z impetem!

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

 Co Twoje dziecko wyniesie z kursu

 • Twoje dziecko rozpocznie niesamowitą przygodę z czytaniem. A to wszystko bawiąc się i nie tracąc dzieciństwa!

 • Czytanie, eksperymenty i doświadczenia dadzą maluchowi poczucie, że umie „coś ekstra”!

 • Twoje dziecko nabierze pewności siebie – dzięki zajęciom będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi!

 • Dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy poprzez gry i zabawy.

 • Maluch zainteresuje się światem. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.

 • Utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!

 • Przygotujemy Twojego Małego Odkrywcę do szkoły.

 • Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

Program przewiduje zajęcia dla dzieci (IX - VI ) raz w tygodniu 2 x po 45 min. ( harmonogram zajęć zgodny z kalendarzem roku szkolnego)

     Program obejmuje 4 warsztaty dla rodziców (4 spotkania po 2 godz.).

 Zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe